AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO WŚRÓD UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Dnia 7 marca 2017r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja zachęcająca uczniów do częstego czytania książek. W akcji czytelniczej wzięli udział zaproszeni goście: sekretarz Gminy Mirów – pan Jarosław Basiak, przewodniczący Komisji Oświatowej – pan Jarosław Gromek, dyrektor szkoły – pani Pelagia Olszewska, nauczyciele, rodzice uczniów, pracownicy szkoły oraz nasi uczniowie.  Organizacją i przebiegiem spotkania zajęła się szkolna bibliotekarka – pani Malwina Gromek.

W pierwszej części spotkania wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Dzieje książki”. Treści przedstawione na slajdach prezentacji przybliżyły historię powstania książki od najdawniejszych do współczesnych czasów. Następnie przybyli goście: pan Jarosław Basiak, pan Jarosław Gromek, szkolny logopeda – pani Magdalena Boros oraz rodzic ucznia naszej szkoły – pani Maryla Parszewska przeczytali uczniom w bardzo ciekawy sposób wybrane przez siebie wiersze, baśnie i bajki. Ostatnim punktem spotkania był konkurs pt. „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej przeprowadzonej w styczniu wychowawcy klas I – VI wyłonili jedną osobę – najlepszego czytelnika klasy. W drugiej części ci uczniowie rywalizowali o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” w dwóch kategoriach:

Kategoria 1 – „Mistrz Pięknego Czytania w klasach I – III”

Kategoria 2 – „Mistrz Pięknego Czytania w klasach IV – VI”

Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu wybranej książki i oczarowanie słuchaczy. Komisja konkursowa w składzie: pan Jarosław Basiak, pani dyrektor –  Pelagia Olszewska, pani Lucyna Wlazło oraz pani Nina Pytoń przyznała następujące miejsca:

Kategoria 1 – „Mistrz Pięknego Czytania w klasach I-III”

Mistrzem Pięknego Czytania w klasach I-III została Roksana Toporek – uczennica klasy III.

II miejsceAlan Gromek – uczeń klasy II

III miejsceOliwia Barańska – uczennica klasy I

Kategoria 2 – „Mistrz Pięknego Czytania w klasach IV-VI”

Mistrzem Pięknego Czytania w klasach IV-VI została Maria Bodo – uczennica klasy V

II miejsce Emilia Kamienik – uczennica kl. VI

III miejsceJulia Król – uczennica kl. IV

Przeprowadzona akcja przebiegła w miłej atmosferze. Pokazała uczniom naszej szkoły wartości jakie niesie ze sobą czytanie książek, przybliżyła historię powstania pisma. Zachęciła do sięgania po książki i odwiedzania szkolnej biblioteki.

Kliknij aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz