Babeczki w służbie czytelnictwa

Obchody Ogólnopolskiego

Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole.

Kiermasz babeczek, rogalików i ciastek – akcja mająca na celu doposażenie biblioteki szkolnej w lektury szkolne i inne książki.

 

 

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego dnia jest promowanie wartości czytania książek, a zwłaszcza czytania na głos. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

W naszej szkole w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie i rodzice zostali zapoznani
z wartościami głośnego czytania. Następnie w środę 29 września miało miejsce wielkie czytanie książek. Na wybranych lekcjach
w każdej klasie czytaliśmy bajki, wiersze oraz wybrane fragmenty książek. W akcję czytelniczą zaangażowali się: pani dyrektor, rodzice, nauczyciel biblioteki, nauczyciel świetlicy szkolnej oraz uczniowie.

W kolejnym dniu nauczyciel bibliotekarz przeprowadził
w klasie 0 lekcję biblioteczną pt. „Spotkanie z książką”. Najmłodsze dzieci naszej szkoły odwiedziły bibliotekę szkolną, zostali zapoznani z jej pracą, regulaminem i księgozbiorem. Utrwalali nawyk kontaktu z książką, czytali bajki i wiersze, chętnie odgadywali zagadki związane z tytułami utworów dla dzieci oraz postaciami z bajek.

W poniedziałek 4 października w naszej szkole odbył się kiermasz babeczek, rogalików i ciastek, które upiekli chętni rodzice z wszystkich klas, często z pomocą uczniów. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup brakujących lektur
i innych książek do szkolnej biblioteki. To jednak nie jedyna pomoc ze strony rodziców naszych uczniów. Rodzice w czasie zebrania we wrześniu zaproponowali zbiórkę pieniędzy w kwocie 5 zł od każdego ucznia na zakup lektur i książek do szkolnej biblioteki. Zbiórka nadal trwa i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Składamy ogromne podziękowania rodzicom  za zaangażowanie i pomoc w doposażaniu księgozbioru
szkolnej biblioteki.

Dziękujemy uczniom, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi oraz wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzonym kiermaszu oraz w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

 

Przeprowadzone akcje promują szkolną bibliotekę,  wpływają na rozwój czytelnictwa uczniów naszej szkoły oraz dają możliwość doposażania szkolnej biblioteki.

Zachęcam wszystkich uczniów do czytania – szczególnie głośnego, gdyż pozwala ono na szybsze zapamiętywanie. Rodziców proszę o czytanie książek wspólnie ze swoimi dziećmi, gdyż mają one niesamowity  wpływ na rozwój człowieka.

 

Nauczyciel bibliotekarz: Malwina Gromek

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz