Chcemy zdrowo żyć

Spotkanie ze specjalistą na temat zdrowego stylu życia

W ramach realizacji zadań zawartych w Programie Wychowawczo – Profilaktycznym naszej szkoły dnia 11 marca bieżącego roku odbyło się spotkanie z dietetykiem – Panią Elżbietą Wilk. Pani dietetyk przekazała naszej społeczności szkolnej informacje na temat zdrowego trybu życia, prawidłowych zasad odżywiania, aktywności fizycznej, chorób powodowanych nieprawidłową dietą  i stylem życia. Uświadomiła nam, że nasze zdrowie zależy głownie od nas samych – od tego co codziennie spożywamy i jaki tryb życia prowadzimy. Mówiła, o tym co warto jeść, a czego unikać i wyeliminować z diety. Jej słowa znalazły potwierdzenie w prezentacji multimedialnej pt. „Wiedzieć więcej, jeść zdrowiej, żyć dłużej”.  Organizatorzy spotkania, czyli: pani Bożena Pałka, pani Malwina Gromek, pani Mirosława Parszewska, pani Celina Chruściel mają nadzieję, że ta wartościowa lekcja na długo zostanie w pamięci naszych uczniów, a wiedza i porady specjalistki od zdrowia zastaną wdrożone w ich życie.

W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o zdrowiu pt. „Chcemy zdrowo żyć”,  będący kontynuacją działań prozdrowotnych w naszej szkole. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia. Konkurs polegał na napisaniu testu wiedzy. Składał się z 25 pytań zamkniętych. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas V-VIII. Zwycięzcami konkursu zostały:

I miejsce –Kornelia Dygas– uczennica klasy VII

II miejsce –Emilia Kamienik– uczennica klasy VIII

III miejsce –Natalia Wasilewska– uczennica klasy VIII

Organizatorzy akcji zdrowotnej zadbali o nagrody dla zwycięzców konkursu w postaci owoców, zdrowych przekąsek oraz szczoteczek do zębów.

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz