Droga do wolności

  Dnia 09 listopada 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieszkowie Dolnym  odbyła się uroczysta akademia pełna zadumy, powagi, a zarazem radości  z okazji Święta Niepodległości.

 

W pierwszej części uroczystości uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą trudną i długą „drogę” narodu polskiego do odzyskania niepodległości.Następnie rozpoczęła się część artystyczna, uczniowie klasy szóstej przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata  z map świata.

Akademia była przedstawiona w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali  pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.   Na koniec odbyło się  wręczenie dyplomów i nagród uczniom klas IV – VI,  którzy wykazali się największą wiedzą w szkolnym konkursie   pt. „ Sławni Polacy”. Konkurs poprzez tematykę nawiązywał do 98 rocznicy odzyskania   przez Polskę niepodległości. Najlepiej test napisała i zajęła

I miejsce uczennica klasy szóstej  Eliza Kaluga

II miejsce Maria Bodo – klasa V i Emilia Kamienik – klasa VI,

III miejsce Amelia Wasilewska – klasa IV i Małgorzata Czarnota – klasa V.

Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy szóstej: Emilia Kuźdub i Natalia Wasilewska.                                                                                                                      

Uroczystość została zorganizowana przez panią Alicję Szymczyk i panią Agnieszkę Kawalec.                                                        

 Pani dyrektor Pelagia Olszewska dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślił jego wartość wychowawczą i artystyczną. Poprosiła również uczniów  o wywieszenie w swoich miejscach zamieszkania narodowej flagi – symbolu wolności.Pani dyrektor dodała, że akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność.  Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie.  Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Kliknij, aby zobaczyć więcej
Kliknij, aby zobaczyć więcej

Post Author: admin

Dodaj komentarz