„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”. 

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić  ich święto w szczególny sposób. Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które daje naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości. W tym wyjątkowym czasie wnuczęta mogą okazać swoją miłość i szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk – na tą okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadziusiowie. 

8 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje Babcie oraz Dziadziusiów na uroczystości  przygotowanej z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. 

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką nauczyciela pani Urszuli Kuźdub i pani Kingi Matli  przygotowały występ artystyczny w którym, w sposób humorystyczny opowiadały o swoich kochanych Babciach i Dziadziusiach.  Występ przeplatany był piosenkami i tańcem „Maryneczka”. 

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. 

Po części artystycznej mili goście wzięli udział w przygotowanych konkursach i rywalizacjach. Dziadkowie wzięli udział w konkurencji  „Jaka to melodia”, babcie nawlekały korale na czas. Był też konkurs  na rozpoznanie wnucząt po głosie i konkurs „Golenia dziadziusia”. 

Obecni  na spotkaniu Wójt Gminy Mirów pan Artur Siwiorek oraz Dyrektor Szkoły pani Pelagia Olszewska nie kryli zachwytu, wyrazili podziw dla małych artystów jak również złożyli serdeczne życzenia zaproszonym gościom. Dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane krawaty oraz smakowicie ozdobione sercowe pierniki.   

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

Kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz