Internetowe pułapki

Dnia 21 października 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieszkowie Dolnym  odbyło się profilaktyczne przedstawienie teatralne pt.: ”Internetowe pułapki”. Ze sztuką przyjechali do nas aktorzy ze studia artystycznego MAGIC z Białegostoku.


Przedstawienie poruszało temat Internetu, komunikowania się z ludźmi poprzez sieć internatową, korzystania z popularnych portali społecznościowych.
Główną bohaterką była mała Kasia, która każdą wolną chwilę spędzała przy komputerze. Mama i koleżanka z klasy bardzo się o nią martwiły. Dziewczynka powoli oddalała się od bliskich zatapiając się beztrosko w czyhający w niebezpieczeństwa internetowy świat. Sztuka uświadomiła, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu. Pokazała, że uzależnienie od komputera przyczynia się do oderwania od rzeczywistości, do izolacji od najbliższych, od rówieśników, od przyjaciół i rodziny.
Spektakl przypominał o zasadach bezpieczeństwa w Internecie, ochronie danych osobowych, o ograniczonym zaufaniu wobec znajomości zawieranych w Internecie. Ukazał umiejętność szukania pomocy w sytuacji zagrożenia, planowania i kontroli czasu spędzanego przy komputerze . Poszerzył świadomość odpowiedzialności karnej za działania niezgodne z prawem.
Przedstawienie bardzo podobało się uczniom.

Kliknij, by zobaczyć więcej
Kliknij, by zobaczyć więcej

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz