„O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”

„O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”  – Pod takim hasłem, w naszej szkole, 12.04.2018 roku odbyła się akademia z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Co roku 7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tegoroczne hasło akcji to „Zdrowie dla wszystkich”; powszechna opieka zdrowotna dla każdego. W Polsce w tym samym dniu obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia.
W związku z tymi świętami do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście:
– Dyrektor PSSE w Szydłowcu – Pani Elżbieta Pawlak,
– Koordynator Edukacji Prozdrowotnej na terenie powiatu szydłowieckiego – Pani Jolanta Kosno,
– Kerownik SPZOZ w Mirowie – Pani Małgorzata Pokusa – Zep,
– Pielęgniarka szkolna SPZOZ w Mirowie – Pani Renata Forysiak. Aby podziękować za ich pracę oraz zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na profilaktykę prozdrowotną klasa II przygotowała uroczystą akademię. Drugoklasiści przypomnieli wszystkim zasady zdrowego odżywiania, zalety aktywności fizycznej oraz między innymi znaczenie wizyt kontrolnych u lekarza. Podczas występu klasa II śpiewała, że „ każdy zdrowym może być”, natomiast wszyscy uczniowie głośno i entuzjastycznie zapewniali, że „ o zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”.
Występ artystyczny klasy II przygotowały i poprowadziły
Pani Magdalena Boros i Pani Rozalia Miernik.

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz