Obchody Światowego Dnia Zdrowia

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. Co roku odbywa się pod innym hasłem. Tegorocznym obchodom przyświecają słowa: „Powszechny dostęp do opieki medycznej”.

Na szkolnej scenie wystąpili uczniowie klasy III oraz klasy VII pod kierunkiem
p. Magdaleny Lelonek i p. Sylwii Matejskiej.Program poświęcony został w szczególności nawykom zdrowego odżywiania się, a także był swoistym hołdem złożonym Służbie Zdrowia i instytucjom, które wspierają edukację prozdrowotną.

Wydarzenie uświetniła obecność zaproszonych gości: Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szydłowcu p. Elżbiety Pawlak, Koordynatora Edukacji Prozdrowotnej w powiecie szydłowieckim – p. Jolanty Kosno, Kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, p. Małgorzaty Pokusy – Zep, szkolnej pielęgniarki p. Renaty Forysiak oraz Kierownika Referatu Oświaty w Mirowie p. Piotra Kowalika.

Uczniowie zaprezentowali scenki, recytacje wierszy, piosenki oraz taniec, które w całości stanowiły doskonały przekaz mówiący o tym, że zdrowie dla człowieka jest najważniejsze i należy o nie dbać. Nie mogło zabraknąć również podziękowań oraz kwiatów złożonych na ręce zaproszonych gości za „dar najpiękniejszy – zdrowie i wiedzę”.

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz