POKAZ HISTORYCZNY W NASZEJ SZKOLE 

Po raz  kolejny do naszej szkoły zawitała grupa Rekonstrukto  z pokazem historycznym „Powstanie styczniowe”. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Bieszkowie Dolnym mogli poznać historię polskich zrywów niepodległościowych  XVIII i XIX wieku, począwszy od  insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego po wydarzenia ze stycznia 1863 roku. 

      Widzowie zapoznali się z przyczynami , przebiegiem oraz skutkami poszczególnych wydarzeń historycznych. Poznali także uzbrojenie, umundurowanie wybranych formacji wojskowych, walczących w polskich powstaniach niepodległościowych. Atrakcyjność spektaklu znacząco podniosło zaangażowanie naszych uczniów w przebieg niniejszego pokazu. Mogli oni bezpośrednio zapoznać się z rodzajami broni wykorzystywanymi w trakcie działań zbrojnych, wcielić się w postaci historyczne, np. przywódcę powstania kościuszkowskiego .   

      Była to ciekawa lekcja historii, która przypomniała wszystkim zgromadzonym o  ważnych  i szczególnych wydarzeniach z dziejów naszego kraju. 

Kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz