Poznajemy Stanisława Moniuszkę

Rok 2019 został ustanowiony przez sejm Rokiem Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Jest to rok w którym przypada 200 rocznica urodzin kompozytora.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły panie pracujące w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirowie: pani Beata Seweryn – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie oraz pani Anna Erbel – starszy bibliotekarz tejże biblioteki. Przedstawiły uczniom naszej szkoły prezentację multimedialną pt. „Życie i twórczość Stanisława Moniuszki”. Następnie wybrani uczniowie rywalizowali w konkursie sprawdzającym wiedzę o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Walka  była zacięta, a wynik rozstrzygnięto dopiero w dogrywce. W konkursie wzięło udział trzy drużyny – uczniowie klas IV-VIII. Wyniki konkursu:

I miejsce: Natalia Wasilewska, Maja Rojek, Karina Czarnota

II miejsce: Emilia Kuźdub, Małgorzata Maciejczak, Filip Kuźdub

III miejsce: Ewelina Gołąbek, Kinga Janowska, Natalia Drabik.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirowie.

Wierzymy, że spotkanie poszerzyło wiedzę naszych uczniów na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Było kolejną formą współpracy szkoły, naszej biblioteki  z Gminną Biblioteką w Mirowie.

Kliknij na obrazek

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz