REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 30.03. 2022r. , 31.03.2022r. i 01.04.2022r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, pod hasłem ,, Nasze kroki ku Bogu”, które poprowadził ksiądz Krzysztof Świątek proboszcz parafii Gąsawy Rządowe. 30 marca 2022r. ksiądz rekolekcjonista spotkał się z dziećmi i młodzieżą w szkole. Zaprezentowana została przepiękna prezentacja przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod tytułem ,, Nasze kroki ku Bogu”, która wprowadziła w temat  spotkań rekolekcyjnych. Następnie ksiądz Krzysztof bardzo ciekawie i obrazowo omówił  kroki,  dzięki którym możemy znaleźć drogę do Boga. Oto one:  CISZA, MODLITWA, WIARA, MIŁOŚĆ, POKÓJ. 31 marca 2022r. uczniowie spotkali się w kościele na nabożeństwie pokutnym i skorzystali  z sakramentu pokuty. 1 kwietnia 2022r. uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą przygotowali i poprowadzili uczniowie wraz z katechetami. Nasze rekolekcje były dla nas czasem wyciszenia, refleksji oraz wspólnej modlitwy.   Serdecznie dziękujemy  księdzu Krzysztofowi  Świątkowi za nauki, które ukazały nam jak mamy postępować, aby nasze serca otworzyły się na działanie Boga w naszym życiu.

Dziękujemy Pani Dyrektor za zorganizowanie transportu uczniów do kościoła, nauczycielom za opiekę nad uczniami,  rodzicom za dowiezienie dzieci do kościoła i obecność  na  spotkaniach rekolekcyjnych.

Dziękujemy!!!

Kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz