„Śniadanie daje moc”. „Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem”.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. zdrowia Markosa Kuprianou. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

 

Program „Śniadanie daje moc” jest działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań marketingowych na walkę z niedożywieniem dzieci  w Polsce, dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Organizatorem Programu jest Partnerstwo dla Zdrowia – Danon, Lubella, marki Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Najważniejsze cele programu to:

  • zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

8 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawców: M. Parszewskiej, R. Miernik, L. Wlazło i E. Nowocień, włączyli się do tego programu. Podczas śniadaniowego święta odbył się finał „Misji Śniadaniowych”. Tego dnia uczniowie zebrali się w sali oddziału przedszkolnego, gdzie z wielkim zaangażowaniem robili zdrowe dania: sałatkę jarzynową, sałatkę owocową, kanapeczki, owocowe szaszłyki i warzywną tortillę. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja przygotowanych smakołyków, po czym dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Olimpiada w Jarzynowie”. Podczas świetnej zabawy nasi milusińscy uczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz