Spotkanie z policjantami

W dniu 20 września 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Głównym celem spotkania było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz podczas spotkań z nieznajomymi – omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Omówili zasady przewożenia dzieci w samochodzie. Opowiedzieli również o pracy w zawodzie policjanta. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pozytywnie wpłyną na bezpieczne zachowania naszych uczniów w szkole i poza nią.

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz