Święto Edukacji We Współczesnej Odsłonie

13 października 2023 roku szkolny hol ożył w wyjątkowy sposób. Dzień Edukacji Narodowej, a zarazem 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, wprowadziły atmosferę radosnej refleksji i wspólnego świętowania.

Uczniowie pod opieką pp. Magdaleny Lelonek i Rozalii Miernik, z pasją i zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności artystyczne. Wiersze i piosenki, wybrzmiewające w sali gimnastycznej, były wyrazem szacunku i wdzięczności dla nauczycieli, którzy każdego dnia wkładają serce w proces edukacyjny. W tym roku, kiedy uczciliśmy tak doniosłą rocznicę, kwestia oddania i zaangażowania pedagogów zdawała się być ważniejsza niż kiedykolwiek.

Śmieszne i błyskotliwe scenki, w szczególności ta z „ministrem edukacji” udzielającym wywiadu, wprowadziły element lekkości i humoru. Balans między powagą chwili a radosną atmosferą świętowania był wyraźnie odczuwalny i dawał uczestnikom akademii możliwość przeżycia tych momentów w pełni.

Kwiaty dla nauczycieli nie były jedynie tradycyjnym gestem, ale wyrazem głębokiej wdzięczności i uznania dla ich trudu i pracy, jaką wkładają w kształcenie młodego pokolenia.

250 lat temu Komisja Edukacji Narodowej zainicjowała nowy rozdział w historii polskiej edukacji. Utworzona w 1773 roku, stanowiła odpowiedź na potrzeby tamtych czasów, wprowadzając nowoczesne metody nauczania i stawiając nacisk na rozwój indywidualny każdego ucznia. Troska o edukację i kształcenie była wówczas, podobnie jak dzisiaj, kluczowym elementem rozwoju społeczeństwa.

Zachęcamy do zanurzenia się w atmosferę uroczystej akademii poprzez obejrzenie nagrania oraz odwiedzenie galerii zdjęć, gdzie uchwycone zostały najważniejsze i najpiękniejsze momenty tego dnia.

Wideo:

Galeria zdjęć:

Post Author: admin

Dodaj komentarz