Święto pieczonego ziemniaka

W związku z nadejściem  jesieni, w środę tj. 27.09. 2016r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Celiną Chruściel  zorganizował w naszej szkole „ Święto pieczonego ziemniaka”.

  Tego dnia zajęcia w naszej szkoły odbyły się nieco inaczej niż zwykle. Po trzech pierwszych lekcjach wszyscy uczniowie wraz z Panią Dyrektor Pelagia Olszewską i nauczycielami udali się na pole Pani Moniki Kuźdub, gdzie na uczestników oczekiwało już płonące ognisko, nad którym czuwali rodzice. Wszyscy zebrali się przy ognisku, do którego wrzucono mnóstwo ziemniaków. W międzyczasie można było upiec sobie kiełbaski, pograć w piłkę, pospacerować i pobawić się, oczywiście pod czujnym okiem swoich wychowawczyń.  Po solidnej dawce  harców kiełbaski i ziemniaki smakowały  wyśmienicie! Mniam, mniam…                                                                                 

 Pani Dyrektor serdecznie podziękowała organizatorom imprezy. Szczególne podziękowania kierowane są do rodziców: do Pani Moniki Kuźdub, która zaprosiła nas do siebie oraz Panów:  Roberta Mazurkiewicza i Mariusza Kamienika, którzy  wraz z Panią Moniką czuwali nad ogniskiem i upiekli przepyszne ziemniaki. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy dołączyli do naszej szkolnej imprezy, zechcieli się z nami spotkać i  degustowali z nami ziemniaki.

Pogoda spisała się na medal, spacer do ogniska, wspólny poczęstunek na świeżym powietrzu, był wspaniałą  frajdą dla naszych uczniów.  Wszystkim czas miło upłynął i wróciliśmy do szkoły.  Mamy nadzieję, że święto to na stałe wpisze się do naszego szkolnego kalendarza.

Kliknij, by przejść do galerii
Kliknij, by przejść do galerii

Post Author: admin

Dodaj komentarz