To jest czas, kiedy wszystko jest łatwiejsze…

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Dlatego tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne, przygotowane przez uczniów wraz  z rodzicami i wychowawcami klas.

Dnia 22 grudnia, podczas tegorocznej Wigilii uczniowie obejrzeli przedstawienie –„Jasełka”, które przygotowała grupa uczniów naszej szkoły pod opieką katechetki, pani Celiny Chruściel i pani Marioli Grzmil – Sieczka. Młodzi aktorzy wspaniale wcielali się w swoje role. Obdarowali Wszystkich dobrym słowem i serdecznym śpiewaniem kolęd, co pozwoliło poczuć tę rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Nie były to tradycyjne „Jasełka”, gdyż swym obrazem nawiązywały do obecnych realiów i problemów, z jakimi na co dzień borykają się nasi uczniowie, rodzice, po prostu ludzie XXI wieku, dla których również narodził się Zbawiciel i który pragnie przyjść do każdego z nas. Warto zwrócić uwagę na fakt, że uczestnicy wspaniale  przygotowali się do przedstawienia, zarówno pod względem treści jak i choreografii. Wystąpili w pięknych strojach stworzonych specjalnie na to przedstawienie.Na koniec pani dyrektor Pelagia Olszewska pogratulowała pięknego z akcentem czasów współczesnych występu i złożyła wszystkim Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia, a po –„Jasełkach” odbyły się Wigilie klasowe. W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego 2017 Roku, by na nowo z pomocą Małej Dziecinki stawić czoła naszej codzienności.

Do zobaczenia na Jasełkach za rok! Do Siego Roku!

kliknij aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz