Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w PSP im. Jana Kochanowskiego w Bieszkowie Dolnym

21 czerwca 2024 roku w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości, tworząc atmosferę pełną wzruszeń i radości.

Przebieg uroczystości

Ceremonia rozpoczęcia

Uroczystość rozpoczęła się od podniosłej ceremonii zmiany pocztu sztandarowego. Ten symboliczny akt reprezentuje przekazanie tradycji i odpowiedzialności kolejnemu pokoleniu uczniów naszej szkoły.

Hymn państwowy

Następnie cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn państwowy, co dodało wydarzeniu szczególnie uroczystego charakteru.

Przemówienie Dyrektor szkoły

Pani Dyrektor Pelagia Olszewska wygłosiła inspirującą mowę powitalną, podsumowując osiągnięcia minionego roku szkolnego i motywując uczniów do dalszego rozwoju.

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i stypendia Wójta Gminy Mirów

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie nagród i stypendiów Wójta Gminy Mirów dla najlepszych uczniów. To wyróżnienie jest dowodem na to, jak bardzo cenimy osiągnięcia naszych podopiecznych.

Pozostałe nagrody

Wręczono również inne nagrody, doceniając różnorodne talenty i osiągnięcia uczniów w minionym roku szkolnym.

Pożegnanie klasy ósmej

Uroczystość zwieńczył wzruszający występ pożegnalny klasy ósmej. Nasi absolwenci przygotowali wyjątkowy program artystyczny, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

Zaproszeni goście

W uroczystości wzięli udział szczególni goście:

  • Pan Piotr Kowalik, inspektor oświaty
  • Pani Bożena Pałka, emerytowana nauczycielka
  • Pani Alicja Szymczyk, emerytowana nauczycielka

Ich obecność podkreśliła wagę wydarzenia i więzi łączące naszą szkołę z lokalną społecznością.

Podsumowanie

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 było nie tylko czasem podsumowań, ale przede wszystkim momentem, w którym mogliśmy docenić ciężką pracę naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jesteśmy dumni z osiągnięć całej naszej społeczności szkolnej i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę w minionym roku szkolnym. Życzymy udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Galeria zdjęć:

Post Author: admin

Dodaj komentarz