W CRP w Orońsku

Wyjazd do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Dnia 20 lutego 2019r. uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wraz
z kierownikiem wycieczki – panią Malwiną Gromek oraz opiekunami: panią Alicją Szymczyk, panią Celiną Chruściel, panią Mariolą Grzmil-Sieczką odwiedzili Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Obejrzeli tam wystawę o ilustracjach i książkach dla dzieci pt. „Tu czy tam”. Dowiedzieli się też, jak powstaje książka i ilustracje. Informacje te przekazane były w bardzo ciekawy sposób, gdyż uczniowie mogli pisać po ścianach, dotykać eksponatów, zaglądać do dziurek, otwierać różne drzwiczki, czytać książki, oglądać filmy. Następnie nasi uczniowie odbyli warsztaty ceramiczne „Ozdobne inicjały”. Zaprojektowali oraz wykonali pomysłowe i twórcze inicjały swojego imienia i nazwiska. Prace zostaną wypalone, a uczniowie otrzymają je w późniejszym terminie.

Na zakończenie wyjazdu było też coś przyjemnego dla ciała: pyszne ciasto wraz z gorącą czekoladą. Ten słodki poczęstunek zasponsorował uczestnikom wycieczki Przewodniczący Komisji Oświatowej Gminy Mirów pan Janusz Chruściel. Dziękujemy za tą inicjatywę.

Wyjazd wzbogacił wiedzę naszych uczniów i był bardzo udany.

Kliknij w obrazek

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz