Wielka duma i patriotyzm: Narodowe Święto Niepodległości

08 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niezwykły występ z okazji Narodowego Święta Niepodległości, celebrując 11 listopada w wyjątkowo uroczysty sposób.

Pod kierunkiem p. Malwiny Gromek, p. Marioli Grzmil – Sieczki i p. Arkadiusza Gilarskiego, uczniowie klas 5 i 8 z zaangażowaniem przygotowali program, który przeniósł nas w podróż przez ważne momenty w historii Polski. Młodzi artyści przenieśli nas w czasie, prezentując wiersze i scenki, które opowiadały o okresie rozbiorów Polski oraz o zmaganiach narodu podczas I wojny światowej. Wiersze, recytowane z wielkim uczuciem, nie tylko pokazały talent naszych uczniów, ale również przypomniały o trudnych czasach, które nasz naród przetrwał, aby odzyskać niepodległość.

Pomiędzy prezentacjami, nauczyciele wprowadzili odrobinę edukacji historycznej, pomagając uczniom zrozumieć znaczenie tych wydarzeń. To połączenie edukacji i sztuki sprawiło, że występ był nie tylko emocjonalny, ale i pouczający.

Występ zakończył się wielkim finałem, w którym wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, co wywołało gromkie brawa i wzruszenie wśród widzów.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy tak pięknie upamiętnili to ważne święto. Ich wysiłek i poświęcenie pokazują, jak ważne jest przekazywanie młodym pokoleniom miłości do ojczyzny i szacunku do jej historii.

Galeria zdjęć

Wideo (pojawi się po godz. 21 – na razie przetwarza się na YT):

Post Author: admin

Dodaj komentarz