Z Radomia do Szydłowca

Wyjazd uczniów klasy 6 i 7 do Multikina do Radomia na film pt. „Sonata” oraz do bibliotek w Szydłowcu: Regionalnego Centrum Biblioteczno – Multimedialnego
i Biblioteki Pedagogicznej

Dnia 21 marca b.r. uczniowie klasy 6 i 7 wraz z opiekunami panią Malwiną Gromek oraz panią Alicją Szymczyk byli na wycieczce w Radomiu oraz Szydłowcu. Uczniowie
w Multikinie w Galerii Słonecznej obejrzeli film pt. ”Sonata”. Jest to poruszająca, oparta na faktach opowieść o utalentowanym muzyku z głębokim niedosłuchem. Inspiracją dla twórców filmu „Sonata” była historia Grzegorza Płonki, który mimo barier z determinacją dążył do spełnienia swoich marzeń – bycia pianistą i występie w filharmonii. Poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego. Film urzekł naszych uczniów oraz pokazał, jakie wartości są w życiu ważne, z jakimi trudami czasem musimy iść przez życie i jak bardzo upór i hart ducha się opłacają.

Po seansie uczniowie pojechali do Szydłowca. Tam klasa 6 zwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną, natomiast klasa 7 Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne. Uczniowie zostali zapoznani z pracą, księgozbiorem i z zasadami korzystania z tych bibliotek. Klasa 6 wzięła udział w konkursie na temat bohaterów lektur. Uczniowie klasy 7 zwiedzali magazyn biblioteki multimedialnej i zostali zapoznani z jej internetowym księgozbiorem. Panie pokazały naszym uczniom, w jak łatwy i przystępy sposób można korzystać z zasobów internetowych  biblioteki.

Odwiedziny w szydłowieckich bibliotekach przebiegły w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Uważamy, że ta wycieczka wzbogaciła wiedzę naszych uczniów na temat pracy
i funkcjonowania innych bibliotek niż szkolna oraz pokazały zasady korzystania z tych bibliotek w formie online.
            Dziękujemy pracownikom bibliotek za tak serdeczne przyjęcie nas oraz za przekazanie ważnych informacji naszym uczniom.

Post Author: admin

Dodaj komentarz