Z wizytą w bibliotece

Dnia 26 września 2019r. uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wraz
z kierownikiem wycieczki – panią Malwiną Gromek oraz opiekunami: panią Alicją Szymczyk, panią Celiną Chruściel, panią Mariolą Grzmil-Sieczką odbyli pieszą wycieczkę do Gminnej Publicznej Biblioteki w Mirowie. Po drodze zaszli na cmentarz w Mirowie, gdzie odwiedzili groby ludzi zasłużonych dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej: ks. Bonawentury Stachury, pani Anny Makowskiej oraz pana Stanisława Kaprala. Uczniowie zapalili również znicze na grobach swoich bliskich. W Publicznej Bibliotece w Mirowie uczniowie zostali zapoznani z pomieszczeniami biblioteki i jej funkcjonowaniem. Pani Anna Erbel – starszy bibliotekarz opowiedziała naszym uczniom o pracy bibliotekarza, księgozbiorze biblioteki, katalogach bibliotecznych, schemacie UKD – Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną przedstawiającą utwory Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej.

Uważamy, że ta wycieczka wzbogaciła wiedzę naszych uczniów na temat pracy i funkcjonowania innej biblioteki niż szkolna. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną oraz zaczerpnąć świeżego, jesiennego powietrza. Spotkanie w bibliotece było kolejną formą współpracy naszej szkoły i biblioteki z Gminną Biblioteką w Mirowie.
Dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki za tak serdeczne przyjęcie nas, za przekazanie ważnych informacji naszym uczniom oraz słodkości.

Kliknij, aby zobaczyć więcej

Post Author: admin

Dodaj komentarz