Zdrowe odżywianie – jak to zrobić?

 

Zgodnie z zadaniami zawartymi w Programie Wychowawczo- Profilaktycznym naszej szkoły w grudniu bieżącego roku szkolnego przeprowadziliśmy II edycję szkolnego konkursu wiedzy o zdrowiu pt. „Chcemy żyć zdrowo”. Celem tego konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia zasad zdrowego odżywiania, kształtowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego stylu życia. Konkurs polegał na napisaniu testu wiedzy. Pytania dotyczyły wiedzy o składnikach pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka oraz ich zawartości w spożywanych pokarmach. W konkursie wzięło udział 19 chętnych uczniów z klas VI – VIII. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Jakub Głuch, uczeń klasy 7

II miejsce- Kinga Janowska, uczennica klasy 8

III miejsce – Kornelia Dygas, uczennica klasy 8

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci owoców i zdrowych przekąsek. Sponsorami nagród były organizatorki konkursu: pani Bożena Pałka oraz pani Malwina Gromek.

Kontynuacją realizacji zagadnień prozdrowotnych były warsztaty z udziałem pani dietetyk Elżbiety Wilk. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klasy III i IV oraz grupa projektowa z klasy V. Polegały one na własnoręcznym przyrządzaniu zdrowych dań dietetycznych. Pani dietetyk wyjaśniła, dlaczego nadmierne spożywanie słodyczy jest szkodliwe, w jaki sposób można zastąpić niezdrowe słodycze własnymi wyrobami oraz jakie składniki diety warto jeść, a jakich unikać. Uświadomiła, że zdrowie zależy od nas samych, od tego co codziennie spożywamy i jaki tryb życia prowadzimy.

Organizatorzy akcji zdrowotnych, czyli: pani Bożena Pałka oraz pani Malwina Gromek mają nadzieję, że ta wartościowa lekcja na długo zostanie w pamięci naszych uczniów, a wiedza i porady specjalistki od zdrowia zastaną wdrożone w ich życie.

Organizatorkami konkursu i spotkania były: Bożena Pałka i Malwina Gromek.

 

Kliknij, aby przejść do galerii

Post Author: admin

Dodaj komentarz