Zmieniamy sposób pracy zdalnej!

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w związku z przedłużeniem zamknięcia szkół do świąt Wielkiej Nocy, zaistniała potrzeba lepszego kontaktu z uczniami. Nasz dotychczasowy sposób pracy zdalnej spełniał swoje zadanie w okresie przejściowym, gdy istniała nadzieja, że wkrótce wrócimy do szkoły i nauczyciele będą mogli sprawdzić postępy uczniów. Niestety, do szkoły nie wrócimy jeszcze przez długi czas a nauka i jej ewaluacja muszą odbywać się na bieżąco. Nie możemy też korzystać z prywatnych e-maili i komunikatorów internetowych, jesteśmy przecież instytucją państwową i musimy dbać o ochronę danych wrażliwych oraz chronić dzieci przed niepożądanymi treściami. Zdecydowaliśmy więc, że w klasach IV – VIII będziemy od poniedziałku 30 marca  używać sprawdzonego narzędzia, któremu zaufały już miliony uczniów w Polsce – pakietu usług Office365, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji do pracy zespołowej Teams, która zresztą była już eksperymentalnie wykorzystywana na zajęciach języka angielskiego w klasie 6 i 8 od października.

Do poniedziałku będziemy nadal publikować treści w dotychczasowy sposób ale w tym czasie będziemy stopniowo przechodzić na aplikację Teams: wychowawcy będą komunikować się z rodzicami uczniów naszej szkoły i dostarczać loginy i hasła do usługi. Prosimy uczniów o logowanie się i poznawanie aplikacji. Nauczyciele będą was dodawać do swoich grup, np. Matematyka Klasa 6, Historia Klasa 8, itp. Aplikacja Teams pozwoli ba bezpośredni kontakt z nauczycielem za pomocą rozmów tekstowych, dźwiękowych i wideoczatów. Dzięki niej możliwe będzie też prowadzenie zajęć na żywo z udziałem uczniów i nauczyciela, zadawanie testów, ocenianie ich oraz bezproblemowe przesyłanie różnego rodzaju dokumentów. Wraz z Teams dostaniecie zupełnie za darmo pakiet aplikacji sieciowych przydatnych w waszej pracy, np program Word do edycji tekstów czy PowerPoint do tworzenia prezentacji. Możliwa jest też praca z Teams na smartfonie, wystarczy ściągnąć aplikację, jednak zalecamy korzystanie na komputerze.

By ułatwić wam obsługę, przygotowaliśmy dla was mini-przewodnik, w którym pokazujemy, jak zalogować się do usługi i omówiliśmy najważniejsze funkcje. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, możecie przeczytać specjalną instrukcję przygotowaną przez firmę Microsoft.

Klasy I – III oraz oddziały przedszkolne używać będą dotychczasowych kanałów komunikacyjnych.

Uczniów klas 6 i 8 prosimy o odnalezienie loginów i haseł, zaś w przypadku zagubienia o kontakt z M. Gajewskim.

Jednocześnie informujemy, że opracowane zostały Zasady Kształcenia na Odległość w PSP w Bieszkowie Dolnym, do zapoznania się z którymi serdecznie zachęcamy!

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i życzymy owocnej pracy zespołowej w aplikacji Teams! W razie problemów technicznych prosimy o kontakt z Michałem Gajewskim drogą mailową: m.gajewski@pspbieszkow.pl

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz