„Jeden – Zero dla Nieba” – Jasełka 2017

„Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, Niebo i Piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły – anielska i diabelska – w jednej chwili”.Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają  o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły w dniu 22 grudnia 2017 r. wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali klasowe spotkania wigilijne. Następnie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Piekło starało się wykraść posłanie dla Jezusa, Niebo natomiast przygotować świat na nadejście dobrej nowiny.

W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić                      w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Aniołki usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła. Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, niebo wygrało z zakusami Piekła.

Odwieczna walka dobra ze złem, Nieba i Piekła, diabłów i aniołów w naszym przedstawieniu zakończyła się wynikiem „Jeden – Zero dla Nieba”. Przyszła na świat Boża Dziecina, aby nam błogosławić.  Dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów przeplatana z kolędami i demoniczną muzyką diabłów stworzyły wspaniałe przedstawienie.

Jasełka w wykonaniu uczniów klasy VI i VII wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie braw. Jasełka zostały przygotowane przez panie Celinę Chruściel i Mirosławę Parszewską. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Pelagia Olszewska, która podziękowała uczniom za wspaniały występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Nasz gość ksiądz Krzysztof Świątek, proboszcz parafii Gąsawy Rządowe nie krył swojego wzruszenia i zachwytu przestawieniem. Skierował do wszystkich życzenia świąteczne i zachęcał, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz