Jesienne wieczory w doborowym towarzystwie

Akcję czytelniczą pt. „LISTOPADOWE WEEKENDY
Z KSIĄŻKĄ, WARZYWEM
I OWOCEM”                                                    

przeprowadziła  pani Malwina Gromek – szkolny bibliotekarz.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Miała też wymiar zdrowotny – zachęcała do spożywania warzyw i owoców.

Akcję skierowano do 69 uczniów naszej szkoły z klas 0 – VI oraz ich rodziców. Wzięło w niej udział 29 uczniów.

Uczestnicy akcji w listopadowe weekendy wspólnie z członkami swoich rodzin (mamą, tatą, rodzeństwem, babcią, dziadkiem) czytali książki od 10 minut do godziny.  Spożywali również w tym czasie warzywa lub owoce. Uczestnictwo w akcji potwierdzili oddanymi kartami czytania, na których z jednej strony widnieją drzewa z zamalowanymi jabłkami i wpisanymi datami wspólnego czytania książek. Tę stronę wypełniali uczniowie. Na odwrocie kartę kontroli czytania podpisali rodzice, potwierdzając wspólne czytanie i zdrową przekąskę. Uzupełnili również tytuły przeczytanych pozycji książkowych. Były to: bajki, wiersze
J. Brzechwy oraz J. Tuwima, baśnie Andersena, fragmenty Biblii dla dzieci, rymowanki, przysłowia polskie, , oraz inne książki: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Hotel Transylwania”, Pasztety do boja”, „Kameleon i śmierć urzędnika”, „Troskliwe Misie”, „Kajko i kokosz”, „Nela mała reporterka”, „Akademia Pana Kleksa”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „O psie, który jeździł koleją”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Plastusiowy pamiętnik”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Uska”, „Magiczny królik”, „Mały książę”, „Detektywi Malusińscy”, „Abecadło”, „Kubuś Puchatek”, „Gang Swojaków”, „Antologia poezji dla dzieci”, „Misie w domu”, „Smerfy”, „Nasza mama czarodziejka” i inne.

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie oraz wpływ na rozwój czytelnictwa.
Zachęcamy wszystkich do częstego sięgania po książki.

Organizator: Malwina Gromek

Post Author: admin

Dodaj komentarz