PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II NA JASNEJ GÓRZE

Dnia 4 października 2017 r. uczniowie klasy VII naszej szkoły wzięli udział, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie, w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W tym roku była ona pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” . Pielgrzymka rozpoczęła się modlitwą różańcową. Uroczysta Msza Święta została odprawiona pod przewodnictwem Księdza Bp. Henryka Tomasika. Wzięło  w niej udział około 15 tysięcy uczniów ze szkół im. Jana Pawła II z całej Polski.  Za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski modliliśmy się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, podziękowaliśmy za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o miłosierdzie dla siebie, każdego człowieka i całego świata. Po uroczystościach uczniowie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie mogli zobaczyć nową odsłonę Cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, skarbiec oraz Wały. Dokonali również zakupu pamiątek oraz zregenerowali swoje siły w McDonaldzie. Wycieczka była też świetną okazją do integracji uczniów ze szkół naszej gminy. Wyjazd na pielgrzymkę zorganizowała pani Marta Piętek z opiekunami: p. Bożeną Pałką, p. Grażyną Osobińską i p. Celiną Chruściel.

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz