Spotkanie z panem Rafałem Olesiem – Mistrzem Polski w Kolarstwie Górskim

W dniu 26.03.2018 r. naszą szkołę odwiedził pan Rafał Oleś – Mistrz Polski w Kolarstwie Górskim. Pan Rafał mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Pracuje w Kombinacie Formy, jako serwisant. Prywatnie ma żonę i córkę. Kolarstwo to jego pasja, zajmuje się nim 17 lat. Codziennie poświęca dużo czasu na treningi od dwóch do sześciu godzin. Pan Rafał tytuł Mistrza wywalczył w sierpniu 2017 roku w Szaflarach na Podhalu. Jest również Mistrzem Polski w Kolarstwie Diabetyków. W naszej szkole przeprowadził ciekawą prelekcję na temat kolarstwa, zdrowego i aktywnego trybu życia, zachowania zasad bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Opowiedział o swoim hobby, jakim jest oczywiście kolarstwo, o swoich osiągnięciach oraz ciężkiej pracy, treningach i poświęceniu żeby osiągnąć sukces.  Przywiózł ze sobą sprzęt kolarski: rower, strój, kaski. Uczniowie mogli go obejrzeć, posłuchać o jego zastosowaniu oraz dotknąć. Zaskakująca dla wszystkich okazała się waga roweru Pan Rafała.

Obecnie Pan Rafał przygotowuje się do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. Trzymamy kciuki i życzymy Panu Rafałowi powodzenia.

Spotkanie bardzo wszystkim się podobało. Uczniowie zadali dużo pytań panu Rafałowi i uzyskali na nie odpowiedź. Wzbogacili swoją wiedzę na temat kolarstwa oraz przekonali się o tym, że aby osiągnąć sukces potrzeba dużo pracy i wysiłku. Ale warto!

Inicjatorem spotkania była pani Malwina Gromek.

kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz