WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Na ten dzień czekają wszyscy cały rok. Prawdopodobnie Święty Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci. Chyba w naszej szkole jest dużo dobroci i grzeczności, bo podobnie jak w ubiegłym roku Święty Mikołaj nie zapomniał o nas i zawitał w nasze progi w asyście Samorządu Uczniowskiego. 

To był dzień pełen magicznej atmosfery. Od rana na szkolnym holu podczas przerw rozbrzmiewały dźwięki świątecznych utworów. Uczniowie włączyli się w szkolną akcję „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”, organizowaną przez Samorząd Uczniowski. Zatem było czerwono od mikołajowych czapek. 

Wreszcie zjawił się… Przybył dzwoniąc dzwoneczkami i witając wszystkich serdecznie. Nasza społeczność była przygotowana na jego przyjście. Członkowie Samorządu Uczniowskiego mile go przywitali, a dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały piosenkę i porwały Mikołaja do wspólnego tańca. Uczniowie z klasy I przygotowali ciepłe wiersze a uczennica klasy siódmej zagrała nuty zimowej piosenki na gitarze. 

Gdy spotkania nadszedł kres, nasz wspaniały gość obdarował wszystkich drobnymi prezentami. Dziękując, pożegnaliśmy Mikołaja. On zaś obiecał, że przybędzie do nas za rok. 

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz