By nie zanikła tradycja

Zapewne organizatorzy dzisiejszego koncertu przyślą oficjalne sprawozdanie i te słowa zostaną zastąpione konkretną informacją kto, gdzie i kiedy zorganizował dzisiejsze przedsięwzięcie, ale na razie pozwólcie, drodzy Czytelnicy usłyszeć to z moich ust (a raczej z mojej źle wyprofilowanej laptopowej klawiatury) – to był jeden z najpiękniejszych koncertów kolędowych,  jakich uczestniczyłem! Poziom dzieciaków z trzech szkół mieszczących się na terenie naszej gminy powala na kolana, a niektóre interpretacje brzmią naprawdę nowatorsko i profesjonalnie. Dla mnie, stojącego na schodach wideo rejestratora i fotografa, utrwalony na kartach SD koncert była wzorem sprawnie przeprowadzonej imprezy, bez dłużyzn, inteligentnie poprowadzonej, dobrze nagłośnionej i przede wszystkim – ze świetnie przygotowanymi wokalnie uczestnikami! Oby więcej takich przedsięwzięć w naszej szkole! I pamiętajmy o mądrych słowach Wójta Artura Siwiorka, który nawoływał, byśmy wspólnie śpiewali pieśni o narodzeniu Pana, by nie zanikła tradycja!

Dziś zamieszczam tylko zapis wideo, w najbliższych dniach dodam zdjęcia:

XI edycja Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W czwartek, 10 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieszkowie Dolnym zorganizowano XI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Na tle pięknej dekoracji przy licznie zgromadzonych, zaproszonych gościach, nauczycielach, opiekunach, wokalistach i ich rodzicach, zaprezentowano najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Ze świątecznym repertuarem, na scenie stanęli wykonawcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbijowie Małym oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym. W sumie wystąpiło 42 młodych artystów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i interpretacyjne w sześciu kategoriach. W tegorocznej edycji Festiwalu naszą szkołę reprezentowali:

Kategoria I: klasa 0 – Lena Kuźdub

Kategoria II: klasy I-III – Zuzanna Kaluga

Kategoria III: klasy IV-VI – Jakub Rutkowski

Kategoria IV: klasy VII-VIII – Emilia Kużdub

Kategoria V: kolęda lub pastorałka w języku angielskim i/lub niemieckim – Karina Czarnota, Emilia Kamienik

Kategoria VI: chór – Małgorzata Czarnota, Małgorzata Maciejczak, Roksana Toporek, Natalia Drabik, Eliza Kaluga, Bartłomiej Minda, Jakub Rutkowski.

W obsłudze technicznej pomagali: Bartosz Minda i Artur Chruściel.

Festiwal od jedenastu lat łączy w sobie tradycyjny zwyczaj kolędowania z niesamowitymi aranżacjami znanych utworów, stwarza możliwość wysłuchania oraz śpiewania najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych. Uczniowie zaprezentowali niebywały talent wokalny i artystyczny, dobór repertuaru do możliwości uczniów, przeniósł słuchaczy w najpiękniejsze regiony muzycznego świata kolęd. Lokalną uroczystość uświetniły swoim występem uczennice klasy O i VII, które przygotowały piękny taniec z szarfami do wzruszającego utworu wykonanego przez Emilię Kamienik oraz występ pierwszego na terenie gminy Mirów dziecięcego zespołu ludowego „Radosne nutki”.

Po wysłuchaniu wszystkich artystów, głos zabrała dyrektor PSP w Bieszkowie Dolnym pani Pelagia Olszewska, która podziękowała zgromadzonym za tak podniosłe pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i złożyła wszystkim noworoczne życzenia. Następnie głos zabrali wójt gminy Mirów Artur Siwiorek oraz ksiądz Krzysztof Świątek -proboszcz parafii Gąsawy Rządowe, którzy podkreślili, że musimy dbać o nasz skarb narodowy, jakim jest kolędowanie. By go nie zgubić, musimy śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach i wspólnie w rodzinach.

Pani dyrektor w towarzystwie wójta Artura Siwiorka oraz księdza Krzysztofa Świątka wręczyła statuetki dyrektorom szkół oraz dyplomy wszystkim wykonawcom. Dodatkową nagrodą, oprócz satysfakcji, były upominki i słodki poczęstunek dla każdego wokalisty. Miłe słowa popłynęły także w stronę organizatorów tej wyjątkowej uroczystości. Panie: Celina Chruściel, Marta Piętek i Magdalena Boros dołożyły wszelkich starań, aby Festiwal przebiegł w niepowtarzalnej atmosferze. Najmilsze są jednak słowa uznania od słuchaczy, które potwierdzają, że Gmina Mirów ma się czym pochwalić na muzycznej scenie.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni powstali i wspólnie zaśpiewali piosenkę „Znak pokoju”, po czym udali się do wyznaczonych sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

Kliknij, aby odwiedzić galerię

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz