Czytamy na głos

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego dnia jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

W naszej szkole obchody tego dnia odbywały się przez dwa dni 30 września oraz 1 października bieżącego roku szkolnego.

Pierwszego dnia (30 września) odbył się kiermasz ciast, które wykonali chętni uczniowie poszczególnych klas wraz z rodzicami. Wykonali oni twórcze, pomysłowe i pyszne ciasta oraz babeczki
z motywami ulubionej postaci z bajki. Były to: klasa 0 – Murzynek Bambo, klasa 1 – Kubuś Puchatek,  klasa 2 – Biedronka i czarny kot, klasa 3 – Psi Patrol, klasa 4 – Spiderman, klasa 5 – Czerwony Kapturek oraz Gumisie, klasa 6 – Unicorn, klasa 7 – Smerfy, klasa 8 – Smerfy oraz Królowa Śniegu. Po ciekawej wystawie ciast nastąpiła ich sprzedaż. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby biblioteki szkolnej.

Dziękuję rodzicom, uczniom, wychowawcom, pracownikom obsługi oraz wszystkim, którzy pomogli
w przeprowadzeniu tej akcji!

Drugiego dnia (1 października) obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odbyły się w szkolnej bibliotece.

Dzieci z klasy 0 wraz z wychowawcą i opiekunem odbyły lekcję biblioteczną pt. „Spotkanie z książką”.  W czasie spotkania zwiedzili bibliotekę szkolną, zostali zapoznani z jej księgozbiorem, regulaminem. Utrwalali nawyk kontaktu z książką, chętnie odgadywali zagadki związane z tytułami utworów dla dzieci oraz postaciami z bajek.

W czasie przerw międzylekcyjnych czarodziejskie chwile
z książką przeżyli uczniowie odwiedzający szkolną bibliotek. Czytaliśmy wiersze, fragmenty książek, uczniowie odgadywali zagadki tematycznie związane z książką, biblioteką jak również tytuły książek i autorów.

Wychowawcy oraz uczniowie klas 0-VIII czytali na wybranych lekcjach bajki, wiersze lub fragmenty książek.

Uważam, że przeprowadzone akcje wpłynęły na rozwój czytelnictwa uczniów naszej szkoły oraz poszerzyły ich wiedzę.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Zachęcam również wszystkich rodziców do czytania książek wspólnie ze swoimi dziećmi, gdyż mają one niesamowity  wpływ na rozwój człowieka.

Nauczyciel bibliotekarz: Malwina Gromek

 

Kliknij, aby przejść do galerii

Post Author: admin

Dodaj komentarz