Dzień Dziecka i Dzień Sportu w naszej szkole

Dzień Dziecka obchodzi cały świat. Różne są jego daty i zwyczaje. Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1954 roku dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Święto to przypomina o prawie dzieci do szczęśliwego dzieciństwa, w którym jest miejsce na zabawę, naukę, miłość, bezpieczeństwo, zrozumienie, sprawiedliwość i uśmiech. W Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Chinach, Ukrainie i Portugalii Dzień Dziecka świętuje się 1 czerwca.

W naszej szkole Dzień Dziecka świętowaliśmy 31 maja. Organizacją i przebiegiem tego dnia zajmowali się:  p. Malwina Gromek, p. Magdalena Lelonek oraz p. Karol Kaczmarzyk. Obchody tego dnia rozpoczęła inscenizacja pt. „Dzieci Świata”, w wykonaniu uczniów klasy 6, uczniów klasy 3 oraz czterech uczennic z klasy 7.

Uczniowie w wierszach, piosenkach oraz tańcu przekazali informacje o obchodach Dnia Dziecka w różnych krajach, przypomnieli również prawa dzieci. Uczniowie klasy 6 w pięknych strojach zaprezentowali dzieci z różnych stron świata. Po tym występie swoje talenty zaprezentowali uczniowie, którzy wystąpią w Gminnym Dniu Dziecka. Zaśpiewali różne piosenki nawet w języku angielskim, nie zabrakło również tańca. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na poczęstunek. Ostatnią częścią obchodów Dnia Dziecka były zabawy i rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Uczniowie klas młodszych brali udział w konkurencjach i zabawach sportowych. Starsi uczniowie rozegrali mecze, które sędziował rodzic jednego z naszych uczniów pan Robert Mazurkiewicz. Było dużo radości, emocji płynących z  rywalizacji. Nie zabrakło nagród i słodkości dla zwycięzców oraz każdego dziecka zasponsorowanych przez organizatorów oraz panią dyrektor. Nasze dzieci są wspaniałe i grzeczne ponieważ po tylu dniach niepogody i deszczu było ciepło i świeciło piękne słoneczko. Mamy nadzieję, że ten dzień przyniósł radość każdemu dziecku.

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

 

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz