Lekcja w kinie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bieszkowie Dolnym postanowiła skorzystać z oferty przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie  która zaproponowała udział w Ogólnopolskim programie edukacji medialnej pt.: „Lekcja w kinie”.

Dnia 1 marca 2016 roku dla uczniów klas IV – VI zorganizowany został wyjazd do Multikina  w Radomiu na lekcję o mediach. Lekcja podzielona została na dwie części.  W ramach pierwszej „Uwaga! Reklamy!”  prowadzący aktor w bardzo ciekawy i przystępny sposób zdradził sekrety reklamy. Podczas tego spotkania uczniowie poznali funkcje języka wykorzystywanego przez reklamę, w jaki sposób reklamy mogą nami manipulować, jak świadomie odczytywać reklamę oraz w jaki sposób reklamy kreują sztuczne potrzeby.

W drugiej części spotkania został wyświetlony film „Chłopcy z placu broni”. Adaptacja kultowej powieści Ferenca Molnara bardzo podobała się uczniom. Film opowiadał o chłopcach, którzy toczą uliczne walki o tytułowy plac – miejsce zabaw symbolizujące „małą ojczyznę”. Opowiada także o chłopięcej przyjaźni, godności i honorze, a także o traumatycznym zetknięciu się ze śmiercią towarzysza lat młodzieńczych.

„Lekcja w kinie”, to program edukacyjny pod honorowym patronatem Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz rekomendowany przez rzeczoznawców Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyjazd zorganizowała pani Alicja Szymczyk , a opiekunami uczniów były panie Mariola Grzmil Sieczka i Malwina Gromek.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz