,,Mali badacze – eksperymentujemy razem”

29 marca w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia. Dzieci  z klas 0 – III pod opieka nauczycielek: Urszuli Kuźdub, Rozalii Miernik, Mirosławy Parszewskiej, Magdaleny Lelonek oraz Bernadety Kaczmarzyk wzięły udział w lekcji otwartej  „Mali badacze – eksperymentujmy razem”. Zaproszeni goście pani Aneta Pytoń – Grabda i pani dyrektor Pelagia Olszewska wzięły udział w eksperymentach i bacznie obserwowały przebieg lekcji.

Zajęcia miały na celu rozbudzenie ciekawości otaczającym  światem, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcia wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Wszyscy uczniowie podzieleni zostali na cztery stacje badawcze, każda stacja miała przydzielone zadania. Na początku wszyscy uczestnicy spotkania zapoznali się z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywania eksperymentów i wykonywania badań. Następnie każda stacja wykonała „tęczę”-eksperyment z kolorowymi cukierkami.

W spotkaniu dzieci mogły obserwować wybuch „wulkanu”, obserwowały  tajemnicze właściwości „kolorowych balonów”, poznały sposób pisania   „tajemniczych listów”, poznały magiczny sposób wyjęcia monety z wody bez moczenia ręki.  Niesamowitym przeżyciem i atrakcją dla każdego dziecka była możliwość stworzenia i wprawienia w ruch „balonowej rakiety”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania stworzyli ogromne, kolorowe akwarium i mogli zapoznać się z zasadą i techniką mieszania kolorów. Spotkanie przebiegło w ciekawej i miłej atmosferze.

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

 

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz