Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Naszej Szkole

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego dnia jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

W naszej szkole obchody tego dnia odbyły się 23 października 2018r.

Harmonogram obchodów Dnia Głośnego Czytania
był następujący:

  • Wystawa i kiermasz ciast literackich

Chętni uczniowie wraz z rodzicami wykonali twórcze, pomysłowe i pyszne ciasta z motywem literackim. Każda klasa nazwała swoje ciasto, a nazwa była zgodna z wyglądem, a nawet rodzajem ciasta. Poszczególne klasy zaprezentowały ns. motywy literackie: klasa 0 – Czerwony Kapturek, klasa 1 – Shrek,  klasa 2 – Kot w butach, klasa 3 – Gdzie jest Nemo?, klasa 4 – Kubuś Puchatek, klasa 5 – Tajemniczy ogród, klasa 6 – Harry Potter, klasa 7 – Kamienie na szaniec oraz Krzyżacy, klasa 8 – Minionki. Po ciekawej wystawie ciast nastąpiła ich sprzedaż. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby biblioteki szkolnej.

Dziękuję rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu tej akcji!

W tym dniu przeprowadziliśmy również dwie akcje czytelnicze:

  • Akcja czytelnicza w klasach 0-III „Poczytaj mi mamo, tato!”

Na wybranych zajęciach rodzice uczniów klas młodszych przeczytali dzieciom fragmenty wybranych książek.

  • Akcja czytelnicza w klasach IV-VIII „Poczytaj mi koleżanko, kolego!”

Chętni uczniowie klas IV-VIII czytali swoim kolegom z klasy fragmenty ulubionych książek.

Zachęcamy również wszystkich do czytania książek, bo przecież:

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”

Nauczyciel bibliotekarz: Malwina Gromek

Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz