Rekolekcje wielkopostne

W dniach 12-14 marca uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych w szkole oraz w kościele,którym towarzyszyło hasło ,,Kocham dzieło Ducha Świętego”.Rekolekcje prowadził ks.dr Dariusz Frydrych.

W poniedziąłek 12 marca temat przewodni spotkań rekolekcyjnych brzmiał ,, Kocham Ducha Świętego – Duch Święty rozdaje prezenty ”Uczniowie w szkole wysłuchali nauk  rekolekcjonisty o Duchu Świętym.Następnie pod opieką katechetki p.C. Cruściel i nauczycieli pracowali w grupach i wykonali plakaty przedstawiające symbole ,dary i owoce Ducha Świętego.Wszystkie prace zostały wykonane przepięknie i choć nie było łatwo wybrano najładniejsze prace i następnego dnia tj.13 marca nagrodzono.We wtorek 13 marca spotkaliśmy się z Gościem Specjalnym z Rostkowa.Ksiądz rekolekcjonista mówił o Kościele zbudowanym z żywych kamieni,natomiast uczniowie kl IV  pod opieką katechetki przygotowali przedstawienie ,które przybliżyło wszystkim postać św. Stanisława Kostki. Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu na najładniejszy i najciekawszy plakat na temat Ducha Świętego.

I tak w kategorii kl 0 – IV nagrodzono :

I miejsce – kl. IV

II miejsce – kl. 0

III miejsce kl. I

W kategorii kl. V – VIII nagrodzono : 

I miejsce – kl. VI

II miejsce kl. V

III miejsce kl. VII

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez księdza rekolekcjonistę i ks, proboszcza Krzysztofa Świątka.Kończąc nasze spotkanie przedstawiciele uczniów podziękowali księdzu Dariuszowi za to , że poprzez jego nauki mogliśmy na nowo odkryć jak wielka jest miłość Boga do człowieka oraz jak Duch Święty działa w naszym życiu.Rekolekcje zakończyły się w środę 14 marca w kościele ,gdzie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez młodzież i dzieci,nabożeństwie pokutnym oraz mogliśmy przystąpić do sakramentu pokuty.Tegoroczne rekolekcje poświęcone Duchowi Świętemu pozwoliły nam uświadomić sobie , że wszyscy ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” a naszym zadaniem jest odkrywać Go i kochać.

Kliknij aby przejść do galerii

 

Zdjęcia z zakończenia rekolekcji (M.Gajewski):

Kliknij na obrazek

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz