Spotkanie uczniów klas 0-III z policjantami

W dniu 22 września 2021r. uczniowie naszej szkoły z klas młodszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Koordynatorem spotkania była pani Malwina Gromek.

Głównym celem spotkania było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa. Uczniowie mieli okazję porozmawiać
z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,
o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz podczas spotkań z nieznajomymi – omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Omówili zasady przewożenia dzieci
w samochodzie. Opowiedzieli również o pracy w zawodzie policjanta. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pozytywnie wpłyną na bezpieczne zachowania naszych uczniów w szkole i poza nią.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz