Szkolny Dzień Dziecka w PSP im. Jana Kochanowskiego w Bieszkowie Dolnym. 

Jak powszechnie wiadomo, 1 czerwca to największe święto dzieci na całym świcie. Tego dnia odbywają się pikniki, festyny, imprezy plenerowe dla najmłodszych z nas. Także i  w naszej szkole Dzień Dziecka miał uroczysty i wesoły charakter. To święto celebrowaliśmy wraz z rocznicą urodzin patrona naszej szkoły – Jana Kochanowskiego. Tradycyjnie już Szkolny Dzień Dziecka rozpoczął się biegiem o Puchar Pana Jana. Uczestnicy startowali w 5 kategoriach: 

I – oddział przedszkolny, 

II – klasy I – III, 

III – klasy IV – VI, 

IV – klasy VII – VIII 

V –  bieg pracowników PSP. 

Zmagania dostarczył wiele radości i emocji a tegoroczna V kategoria zgromadziła wokół trasy biegu całą społeczność szkolną. Po zakończonych zawodach nastąpiło wręczenie medali. Dyrektor Szkoły Pani Pelagia Olszewska wręczyła zwycięzcom trofea oraz złożyła wszystkim dzieciom życzenia obdarowując je słodkim upominkiem. Po zmaganiach sportowych nadszedł czas na posilenie się i odpoczynek. Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunce – pani Sylwii Matejskiej, każde dziecko otrzymało poczęstunek oraz miało możliwość zrobienia tatuażu i warkoczyków. Niezwykle pomysłowe i kreatywne zajęcia sensoryczne zorganizowała Pani Urszula Kuźdub – malowanie na sterczu, które zgromadziło wielu chętnych.Ten niezwykle interesujący dzień zakończyliśmy wspólnymi tańcami. Były kaczuchy, makarena i belgijka.  
Wszystkim dzieciom, tym małym i tym większym życzymy siły i energii do spełniania marzeń, odwagi w odkrywaniu świata i nigdy niegasnącej iskierki radości w Waszych sercach. Życzymy Wam, aby Wasze życie było pełne barw, zabawy i niesamowitych przygód. Szczęśliwego Dnia Dziecka! 

Oto lista zwycięzców z poszczególnych etapów w Biegu o Puchar Pana Jana: 

I oddział przedszkolny dziewczynki: 

 1. Helena Kaczmarzyk. 
 1. Roksana Szkopek. 
 1. Nadia Barańska. 

I oddział przedszkolny chłopcy: 

 1. Adam Czarnota. 
 1. Błażej Bąk. 
 1. Filip Kępas. 

II klasy I – III dziewczynki: 

 1. Natalia Nowak. 
 1. Agata Giela. 
 1. Maja Dziubek. 

II klasy I – III chłopcy: 

 1. Alan Iwański. 
 1. Ksawery Jelonek. 
 1. Natan Gromek. 

III – klasy IV – VI dziewczyny: 

 1. Nikola Chruściel. 
 1. Zuzanna Czarnota. 
 1. Roksana Rutkowska. 

III – klasy IV – VI chłopcy: 

 1. Marcel Kubicz. 
 1. Gabriel Dygas. 
 1. Igor Chruściel. 

IV – klasy VII – VIII dziewczyny: 

 1. Wiktoria Rutkowska. 
 1. Kamila Antczak. 
 1. Natalia Szkopek. 

IV – klasy VII – VIII chłopcy: 

 1. Filip Kuźdub. 
 1. Alan Gromek. 
 1. Kacper Minda. 

V- pracownicy: 

 1. Kinga Matla. 
 1. Jolanta Chruściel. 
 1. Malwina Gromek. 

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz