XIX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasza szkolna biblioteka wzięła aktywny udział w tej akcji. Pani Malwina Gromek przygotowała gazetkę na temat genezy i obchodów Tygodnia Bibliotek. Umieściła tam również ciekawostki o książkach i Bibliotece Aleksandryjskiej – jednym z najważniejszych ośrodków nauki w starożytnym świecie.

W czasie trwania obchodów Tygodnia Bibliotek nasi uczniowie spędzali miłe chwile w szkolnej bibliotece, gdzie wspólnie czytali książki oraz odgadywali zagadki o postaciach z bajek, baśni, tytułach i autorach książek. Nowością było czytanie bajek młodszym dzieciom w języku angielskim przez naszego bibliotekarza.  

Punktem kulminacyjnym Tygodnia Bibliotek była wizyta w naszej szkole pań pracujących w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirowie: pani Beaty Seweryn oraz pani Anny Erbel. Panie zaprezentowały przygotowaną prezentację na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej w związku z przypadającą w maju 180 rocznicą urodzin poetki. Tematyka prezentacji związana była również z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

Po wysłuchaniu prezentacji panie przeprowadziły quiz wiedzyo życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Nasi uczniowie uważnie wysłuchali prezentacji, gdyż nie zaskoczyło ich żadne pytanie.

Dziękujemy panią z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie za współpracę i wartościowe spotkanie.

Kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

Post Author: Karol Kaczmarzyk

Dodaj komentarz