ZIELONA SZKOŁA W GLICZAROWIE GÓRNYM

W dniach 20-24.06.2021r. uczniowie z PSP im. Świętego Jana Pała II w Mirowie i PSP     w Bieszkowie Dolnym uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce w okolicach Zakopanego. Pierwszego dnia, gdy szczęśliwie dojechaliśmy do miejsca docelowego, czyli do Gliczarowa Górnego, najwyżej położonej miejscowości na Podhalu i w Polsce, 15 km oddalonej od Zakopanego, gdzie byliśmy zakwaterowani, po pysznym obiadku wyruszyliśmy zwiedzać uroki i piękne krajobrazy tejże miejscowości – relacjonuje kierownik wycieczki , a zarazem jeden z opiekunów Pan Jarosław Gromek. Po powrocie do pensjonatu i kolacji cała grupa udała się na spotkanie organizacyjne, gdzie został omówiony program Zielonej Szkoły, a także poszczególne regulaminy. Zostały także ogłoszone konkursy na najbardziej czysty pokój podczas całego pobytu, oraz najbardziej kulturalną i grzeczną osobę.

Drugiego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na pieszą wycieczkę po naszych pięknych górach, a mianowicie udało nam się dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów, Wodospadu Siklawa – największego w Polsce i przepięknego  Morskiego Oka. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy wytrwali do samego końca, gdyż pokonaliśmy odcinek ponad 20 km.

Kolejnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie wjechaliśmy koleją linową na Gubałówkę. Tam podziwialiśmy piękne krajobrazy i pozowaliśmy do zdjęć na tle naszych pięknych gór. Droga powrotna to zjazd wyciągiem krzesełkowym. Następnie wszyscy uczestnicy mogli przystąpić do zakupu pamiątek na Krupówkach. Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do Gliczarowa, gdzie mieliśmy zajęcia na świeżym powietrzu, a mianowicie trening piłki nożnej.

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy na termy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie spędziliśmy ponad cztery godziny. Baseny termalne, lecznicze kąpiele, bicze wodne, jacuzzi, czy zjeżdżalnie to tylko niektóre z atrakcji jakie na nas czekały. Po powrocie odbyliśmy trening piłki nożnej, a później kibicowaliśmy polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w starciu ze Szwecją. Po meczu w ramach kolacji grillowaliśmy, a następnie zaczęła się dyskoteka na świeżym powietrzu, na której wszyscy świetnie się bawili.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i tak czwartek 24.06.2021r., to niestety dzień powrotu, ale w drodze powrotnej udało nam się pojechać prze Wieliczkę i zwiedzić Kopalnię Soli.

W imieniu swoim, opiekunów czyli Pani Beaty Mnich, oraz Pani Marty Piętek chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim wycieczkowiczom za wspólnie spędzony czas, za super atmosferę i odpowiednie zachowanie we wszystkich sytuacjach. Rodzicom dziękujemy za wiarę          w swoje pociechy, a Dyrekcji za umożliwienie tego fantastycznego wyjazdu.

 

Kierownik  wypoczynku:

Jarosław  Gromek

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz