Podsumowanie czytelnictwa

Dnia 17 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się krótki apel, na którym nauczyciel bibliotekarz pani Malwina Gromek przedstawiła ranking czytelnictwa za rok szkolny 2015/2016.

W naszej szkole 88 uczniów, czyli 97% stanowią czytelnicy. Przez cały rok szkolny wypożyczyli oni 662 książki. Średnia wypożyczeni książek przypadająca na czytelnika to 7,5. Najlepszą klasą pod względem czytelnictwa jest klasa II. Wszyscy uczniowie tej klasy wypożyczali książki. Średnia wypożyczeni książek przypadająca na jednego ucznia to 15,5. Klasa otrzymała na ręce przewodniczącego dyplom. Wzorową czytelniczką w bieżącym roku szkolnym w klasach I-III została Izabela  Czubak – uczennica klasy II, która przeczytała 52 książki. Wzorową czytelniczką w klasach IV-VI została Helena Mazurkiewicz – uczennica klasy VI, która przeczytała 29 książek. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wśród czytelników naszej szkoły na wyróżnienie zasługują również:

Zuzanna Czubak – uczennica klasy II (przeczytała 45 książek)

Roksana Toporek – uczennica klasy II (przeczytała 42 książki)

Alan Gromek – uczeń klasy I  (przeczytał 30 książek)

Wiktoria Jakubik – uczennica klasy III (przeczytała 27 książek)

Kornelia Dygas – uczennica klasy IV (przeczytała 22 książki)

Wszyscy wyróżnieni czytelnicy otrzymali drobne upominki.                                                                                                           W kolejnej części apelu wszyscy uczniowie otrzymali zawieszki odblaskowe, które dostaliśmy w ramach współpracy z Fundacją Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś”. Fundacja ta od 2010 roku prowadzi akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Na zakończenie pani Malwina Gromek zachęcała uczniów do czytelnictwa w czasie wakacji oraz do korzystania z Publicznej Biblioteki w Mirowie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz