Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych

Szanowni Państwo, 
Zachęcam Państwa do zapoznania się z publikacją pt. „Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych” i korzystania z niej w codziennych kontaktach z osobami z niepełnosprawnością.
Pozycja przybliża czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie jak zachować się w codziennych sytuacjach w sposób wspierający te osoby i jednocześnie traktujący je podmiotowo.
Judy Cohen, autorka publikacji, jest wybitnym ekspertem i znawcą tematu z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie mediacji w sprawach związanych z niepełnosprawnością. Na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej publikacja została przetłumaczona na język polski i dostosowana do polskiego kontekstu przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. 
Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapoznać się bezpłatnie z publikacją w wersji elektronicznej, która jest udostępniona online na stronie Biura Pełnomocnika pod adresem: https://niepelnosprawni.gov.pl/container/publikacje/edukacja/Praktyczny%20poradnik%20savoir-vivre.pdf
 
Z wyrazami szacunku
Elżbieta Neroj 
Dyrektor Departamentu Edukacji Włączającej

Post Author: admin

Dodaj komentarz