Warsztaty dla rodziców

KOCHAM. SZANUJĘ. REAGUJĘ.
Jeśli:
– chcesz wspierać dziecko w naturalnym rozwoju
– chcesz aby dziecko współpracowało
– borykasz się z problemami wychowawczymi|
– twoje dziecko nie słucha, a ty czujesz się bezradny/a|
-te warsztaty są dla Ciebie

Zapraszamy rodziców do uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach wychowawczych w ramach Projektu – RODZINA BLISKO SIEBIE – 

 Budowanie konstruktywnych relacji z dzieckiem jest ważne od momentu narodzin. Służy zbliżeniu się do dziecka, poznaniu go i zbudowaniu trwałych i bliskich więzi na całe życie. Odpowiadanie na potrzeby dziecka, wspieranie go w trudnościach powoduje wzmacnianie więzi i poczucia bezpieczeństwa. Rodzic, stawiając granice dziecku, a także  komunikując mu swoje granice, określa, co z jego punktu widzenia jest dopuszczalne, a co nie.  Nie jest wtedy, kiedy narusza czyjeś potrzeby albo wartości. Dziecko, znając granice, może w oparciu o nie współpracować z dorosłym. Kiedy rodzic, zamiast krzyku i klapsów, opisuje trudną sytuację, mówi o swoich emocjach, dziecko, obserwując ten sposób komunikacji, zaczyna widzieć siebie w nowym świetle. Jest w stanie zrozumieć i przyjąć to, co mówi rodzic. W takiej rzeczywistości łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w kontakcie z samym sobą i z drugim człowiekiem. Łatwiej prawdziwie usłyszeć swoje dziecko. Ten rodzaj porozumienia z jednej strony pozwala nam wyrażać się szczerze, bez obawy, że kogoś zranimy, z drugiej – empatycznie odbierać innych. Komunikacja według Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga , nastawiona jest na obserwację, nazywanie uczuć, uzewnętrznianie potrzeb i poszukiwanie najlepszej z możliwych strategii, która te potrzeby – naszą lub drugiego człowieka – zaspokoi . Mówi się “rodzicem może być każdy” albo “każdy rodzic wie, co robić”, przecież wcześniej nikt nie uczył rodziców rodzicielstwa. Natomiast współczesne teorie psychologiczne są w stanie podpowiedzieć rodzicom, jakie zachowanie jest korzystne dla rozwoju dziecka, a jakie nie. Co możemy jako rodzice zrobić, aby pomóc dziecku, gdy tego potrzebuje. Jak możemy się zachować, gdy przekracza ustalone wcześniej zasady. 

Kiedy Twoje dziecko nie słucha, nie chce się uczyć, gdy stosujesz kary, a one nie działają, gdy chcesz się porozumieć z dzieckiem, jednak nie wiesz jak, zapraszamy Cię na warsztaty , które pomogą Ci zobaczyć i poznać prawidłowe metody wychowawcze. 

Rodzice podczas warsztatów dostaną wskazówki, jak właściwie komunikować się                                  z dzieckiem, jak wzmocnić jego poczucie własnej wartości, jak zwiększyć motywację dziecka do działania oraz jak rozwiązywać konflikty i trudne sytuacje wychowawcze. Podczas warsztatów proponujemy ciekawe zajęcia z arteterapii dla dzieci uczestników. Dzięki nim dzieci dobrze spędzą czas, a rodzic będzie spokojnie mógł wziąć udział w spotkaniu. 

Warsztaty odbędą się w naszej szkole25.09.2019 środa 17:00-19:30 oraz 26.09.2019 czwartek 17:00-19:30. Rodzice będą mogli skorzystać także z indywidualnych konsultacji w środę od godziny 15.30 do 17.00. 

Zapisy i informacje: rodzinabliskosiebie@gmail.com  oraz w szkole u Pani dyrektor                         p. Olszewskiej.

Facebook: Rodzina Blisko Siebie

Program prowadzony jest przez Fundację Przestrzenie, a finansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz