Biblioteka szkolna na czas lockdownu!

Lockdown czyli czas zakazu wychodzenia z domu to niewątpliwie czas na pogłębianie swoich pasji i zainteresowań oraz nadrabianie czytelniczych zaległości. Chociaż biblioteka szkolna podlega również reżimowi sanitarnemu, nie zapomina o swoich wiernych klientach! P. Malwina Gromek przygotowała dla was wykaz ciekawych stron, na których możecie znaleźć tysiące książek do przeczytania na urządzeniach elektronicznych.

WolneLektury.pl

Jest to znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). 

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. 

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

 

Jeśli ktoś nie jest przekonany do czytania książek, może poniższa prezentacja przekona takiego niedowiarka!

 

Biblioteka poleca też krótki ale ciekawy e-book o koronawirusie, który oby nas nie dotknął!

Post Author: admin

Dodaj komentarz